Predaj

Kaštieľ v košickom kraji

Predaj
Košice - okolie
Číslo ponuky: 273
Dohodou
Ikona plocha pozemku
Plocha pozemku
6400 m2
Ikona zastavaná plocha
Zastavaná plocha
1000 m2
Ikona vlastnictvo
Vlastníctvo
Firemné

Informácie o nehnuteľnosti

Popis

Plocha pozemku 6 400 m2.
zastavaná plocha 1 000 m2.
vlastníctvo firemné.

Umiestnenie: okrajová časť obce.
Vzdialenosti: Košice 30 km Prešov 30 km.
Unikátna stavba so strategicky výhodnou polohou.
Klasicistický kaštieľ postavený v druhej polovici 18. storočia. V danom čase bol jednoposchodový a v štýle tereziánskeho baroka. Okolo roku 1920 ho prestavali, niektoré časti boli nadbudované o jedno poschodie. Pôvodne slúžil ako rodinné sídlo jednej z vetiev grófskeho rodu Csákyovcov.
Toho času je kaštieľ neobývaný. Prebiehajú rekonštrukčné práce – postupná obnova strechy.
Kaštieľ je zapísaný v zozname Národných kultúrnych pamiatok. Možnosť čerpania dotácii na opravu a údržbu národnej kultúrnej pamiatky. Záujem obce o spoluprácu.

Okolitá príroda poskytuje rekreačné a športové možnosti počas celého roka.
Na výslovnú žiadosť majiteľa Vám bližšie informácie ohľadom ponúkaného objektu radi poskytneme pri osobnom rokovaní.

Využitie: hotel a reštaurácia, domov sociálnych služieb, sanatórium, rekreačné zariadenie, alternatívne ubytovacie zariadenie, galéria, luxusné rodinné sídlo.
Stav: stavba aj dvor vyčistený, pozemok čiastočne oplotený. Prebieha čiastočná úprava interiéru – podlahy, a strechy. Potrebná ďalšia oprava a rekonštrukcia.

Detaily

forma vlastníctva
 • osobné, 1 vlastník.
zastavaná plocha
 •  1 000 m2.
pozemok
 • 6 400 m2.
využitie
 • Svojou strategickou polohou a dispozičným riešením je kaštieľ vhodný na vybudovanie hotela a reštaurácie, prípadne alternatívneho ubytovacieho zariadenia.
stav
 • na objekte boli prebehli čiastočné úpravy interieru - podláh, a časti strechy. Potrebná ďalšia oprava a rekonštrukcia.

Poloha

Lukáš Cakóci
Lukáš Cakóci

  Ikona info

  Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie, v ktorej je zahrnuté vypracovanie Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností, notárske poplatky, poplatky za prevod v Katastri nehnuteľností v hodnote do 66,- € (formou e-kolku) a vypracovanie Protokolu o odovzdaní nehnuteľnosti. V prípade hypoúveru sprostredkovanie vypracovania znaleckého posudku, poradenská činnosť v realitnej oblasti, v oblasti hypoúverov a poistenia nehnuteľností.

  Prezentačný materiál k tomuto inzerátu ako sú všetky použité fotografie, pôdorysy, videá a textová časť sú autorským dielom a majetkom našej spoločnosti ROCA , s.r.o.

    Šírenie, použitie, kopírovanie a zneužitie týchto propagačných materiálov bez nášho predchádzajúceho písomného súhlasu je v rozpore so zákonom 185/2015 Z.z. a nám vzniká nárok na náhradu autorského honorára a ušlého zisku.